Nutellalı Cupcake Frosting Tarifi

Merhaba,

Bu frosting tarifini cup ölçülerinden vereceğimden bana azıcık kızdığınızı hisseder gibiyim ama bunun önemli bir nedeni var J Bizde nasıl bir “su bardağı” terimi varsa yabancılar bu işi, su bardağından su bardağına fark edeceğinden standardize edip cup’a dönüştürmüş. Çok da iyi yapmış ki bizim gibi pastacılar, gramajların fazlasıyla önemli olduğu bu alanda ölçülerde yanılmasın. Nereden bulacağız peki bu cup ölçüsünü derseniz Eminönü’nde pastacılık malzemesi satan tüm mağazalarda veya internette bulabilirsiniz.

Nutella’ya bayılırım. Nutellalı pek çok frosting tarifim var. Sizlerle sadece bir tanesini paylaşmak istedim.

İçeriği açısından yüksek kalorili bir tariftir. Daha düşük kalorili versiyonlarını atölyelerimde paylaşıyor olacağım J

 

1 cup tereyağı

1 cup Nutella

4 cup Pudra şekeri

1 paket toz vanilya veya 1 çay kaşığı sıvı vanilya

3 yemek kaşığı süt kreması

1 çimcik (en sevdiğim terim J) tuz

 

 

Oda sıcaklığındaki tereyağı ve pudra şekerinin yarısını bir kaba al ve krema kıvamına gelene kadar iyice kar. Karma işlemi en az 10 dakika sürmelidir ki pudra şekerinin kristalleri tereyağ içinde erimelidir.  Daha sonra kalan pudra şekerini ve süt kremasını karışıma ekle. Tüm karışım homojen bir hal aldıktan sonra Nutella vanilya ve tuzu ekle iyice karıştır. Karışımı bir sıkma torbasına al ve en az bir saat buzdolabında dinlendir. Daha sonra ise top keklerin üzerini frosting ile süsle.

 

Şimdiden afiyet olsun :) Limonlu tarifimi yapıp resmini benimle paylaşan tüm takipçilerime burdan tekrar teşekkürler. Nutellalı versiyonlarınızı heyecanla bekliyorum :)